سال«تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» گرامی باد          
 
تعدادبازدید »955
تاریخ » ۱۳۹۵/۶/۲
?
با همت سازمان پارکها وفضای سبز شهرداری آمل هفتمین سمینار علمی تخصصی مدیریت فضای سبز 31 مرداد ماه در سرای مهر برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی سازمان پارکها وفضای سبز شهرداری آمل

هفتمین سمینار علمی تخصصی مدیریت فضای سبز شهری با همت شهرداری آمل، شورای اسلامی شهر، سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری آمل و مرکز پژوهش های شورای شهر آمل ، با حضور اساتید دانشگاههای تهران و مازندران، شهردار آمل، اعضای شورای شهر آمل، شهرداران، مدیرعامل و کارشناسان فضای سبز شهرداری های مازندران، کارشناسان دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران، مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شاهرود در سالن سرای مهر شهرداری آمل برگزارگردید.

به منظور پربار نمودن  این همایش فراخوان مقاله در 10 محور با موضوعات علوم باغبانی و فضای سبز شهری - خاكشناسی. روش های مبارزه با آفات و بيماری ها - مديريت هرس-  طراحی منظر و المان های مرتبط با فضای سبز شهری - روش های آبياری بهينه•  روش های تكثير گياهان مرتبط با فضای سبز شهری - كودهای تقويتی ارگانيك و كاربردی- شناسايی و مبارزه با علف های هرز در فضای سبز شهری- گياهان دارويی و فضای سبز شهری انجام شد.

که از 40مقاله رسیده به دبیر خانه همایش 13 مقاله پذیرفته شده و 11 مقاله به عنوان مقالات برتر معرفی گردید.

محبوبه علیزاده مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری آمل  با  اشاره به اینکه در هردوره از همایش موضوعات خاص روز فضای سبز مطرح می شود ، امسال این همایش در محورهای چمن و مدیریت فضای سبز در شرایط کم آبی، انتخاب گونه های مناسب جهت کاشت در فضای شهری، کنترل غیر شیمیائی علف های هرز و کارگاه آموزشی آشنائی با گونه های مناسب جنگلی برای کاشت در محیط های شهری برگزار گردید.

ایشان در ادامه یکی از مهمترین اهداف اصلی برگزاری این همایش را بروز شدن کارشناسان فضای سبز شهرداری ها با دست آوردهای جدید خبرداد

مهندس اسدالله تورنگ رئیس شورای شهرآمل در این سمینار  با بیان اینکه همه ما باید قدردان نعمات الهی باشیم گفت: یکی از مشکلاتی که در فضای سبز احساس می شود کمبود آب است که با کاشت گیاهان منطقه ای علاوه بر صرفه اقتصادی می توانیم در فضای سبز شهری نگرش جدیدی را شاهد باشیم.

 همچنین ایشان به اهمیت فضای سبز در زندگی شهری اشاره نموده :همه ما به فضای سبز نیازمند هستیم که در کنار ساختمانهای بلند مرتبه فضای سبز باید در اولویت قرار گیرد.

یکی از سخنرنان این سمینار استاد محسن کافی یکی از اساتید دانشگاه تهران بودند که با قدردانی از برگزارکنندگان این سمینار علمی و تخصصی در خصوص چمن و مدیریت فضای سبز در شرایط کم آبی گفت: متاسفانه در ایران به لحاظ عدم مدیریت با مشکل کمبود آب مواجه هستیم.

 وی با ابراز نگرانی از اینکه بدون مطالعه سرانه فضای سبز از سوی مسئولین اعلام می شود ادامه داد: در حال حاضر سرانه فضای سبز شهرداری ها فقط به فضای سبز پوشش گفته می شود در حالی که تمام باغاتی که دراطراف شهر وجود دارد جزو سرانه فضای سبز می باشد.

سخنران دیگراین همایش دکتر فضل شیردل شهمیری رئیس دانشگاه آزاداسلامی واحد بهشهربودند که در خصوص انتخاب گونه های مناسب جهت کاشت در فضای سبزشهری مطالبی را ارائه نمودند ایشان شهر آمل را در بین شهرداری های مازندران در فضای سبز و تولید گیاهان برتر معرفی کردند. 

دکتر حمید ساکنین چلاو استاد دانشگاه دیگر سخنران این سمینار بودند و در خصوص کنترل غیر شیمیائی علف های هرز مطالبی راعنوان داشت

در پایان به مقالات برتر لوح، تندیس همایش و هدایایی اهدا شد.